Nastrzykiwarki

 

Prezentujemy ofertę nastrzykiwarek firmy Schröder:

 

Nastrzyk IMAX SCHROEDER

Technologia Schröder IMAX opiera się na klasycznym peklowaniu nastrzykowym za pomocą igieł. Przeznaczona do nastrzyku solanka lub emulsja dostarczana jest bezpośrednio przez system przewodów rurowych i pomp do nastrzykiwanej żywności. Urządzenie umożliwia nastrzykiwanie mięsa bez kości, z kością, drobiu oraz ryb.

Nastrzykiwarki serii IMAX pozwalają m.in. na:

  • wysoką wydajność i precyzję nastrzyku dzięki minimalnym skokom ciśnienia solanki
  • równomierny rozkład solanki w produkcie dzięki możliwym ustawieniom głowicy nastrzykującej
  • właściwy dobór technologii do produktu, nastrzyki zarówno solankami tradycyjnymi, jak i emulsjami z zawartością mięsa
  • elastyczność w dopasowaniu do każdej wielkości produkcji
  • nastrzyk o zmiennym ciśnieniu solanki w ramach jednego mięśnia – nastrzyk wyrównawczy dla polędwic

Konstrukcje nastrzykiwarek IMAX oraz ich podzespołów opracowane zostały w oparciu o wieloletnie doświadczenia i badania również instytutów zewnętrznych, z którymi od lat Schröder bardzo blisko współpracuje. Współpraca ta zaowocowała wieloma unikalnymi rozwiązaniami technicznymi, jak również technologią nastrzyku zemulgowanym mięsem, wprowadzoną na rynek przez firmę Schröder. Lata doświadczenia w tej technologii czynią Schrödera leaderem w tym zakresie w skali całego świata.

Nastrzyk emulsjami z zawartością mięsa       

Technologia Schröder HVB to technologia polegająca na nastrzyku mięśni emulsjami z zawartością mięs drobnych. Pozwala ona uzyskać unikalny produkt o najwyższej jakości jednocześnie ekonomicznym nakładem. Zachowując obecną jakość produktu znacząco obniżamy koszt jego wyprodukowania poprzez zagospodarowanie mięs drobnych, redukcję zużycia dodatków, poprawiamy wiązanie wody oraz walory smakowe. Uzyskujemy ponadto wzrost efektywności podczas plastrowania.

Nastrzyki emulsjami są wykonywane nastrzykiwarkami tradycyjnymi, tak więc mając jedno urządzenie z dwoma stacjami filtrowania. Do obu typów solanek posiadamy dwie technologie jednocześnie. W zakresie dostawy oprócz urządzeń jest również cała, kompletna technologia, którą wdrażamy i optymalizujemy u finalnego odbiorcy.

     

    newsletter